Do roka a do dne aneb Když sen od reality dělí 365 dní

Na trávníku před zlínskou univerzitou...

18.09.2016
Je to přesně rok, co jsem se vydal do Zlína na výlet. Nadechnout se, odpočívat, inspirovat se atmosférou města s podnikavým duchem. A na trávníku před zlínskou univerzitou jsem pozorujíc studentský život a kochající se panoramatem Jižních Svahů zamyslel. Jaké by to bylo...

Jaké by to bylo, spustit projekt City.cz i ve Zlíně? Tehdy jsem však ještě netušil, že sen od reality dělí pouhý rok...

Po návratu do Jihlavy, místa svého bydliště, jsem vloni o Zlínu do blogu na jihlavský portál City.cz napsal: 

Ne o moc větší město než Jihlava avšak s moderní univerzitou, v jejímž taktu dnes tepe srdce Zlína, podobně jako kdysi určoval směr dynamicky rozvíjejícího se města Tomáš Baťa. Typickou architekturu předválečného Zlína dnes doplňují moderní vysokoškolské budovy, které svou zdařilou architekturou neruší už tak velmi industriální vzhled města.

V krajském městě východního koutu Moravy vládne inspirativní, omlazující a okouzlující duch studentského života, propojený s úžasnou podnikatelskou tradicí.

A z jeho ulic se dá přímo číst, že jsou utvářené pro lidi a jejich život v příjemném městském prostředí. Pocit, že někdo na radnici o plánování města a jeho architektury skutečně přemýšlí, se velmi rychle mění v přesvědčení.

Napomáhá mu třeba i drobnost, kterou je perfektně střižený a udržovaný trávník hned vedle nových budov zlínské univerzity. Ten slouží i jako relaxační plocha pro studenty, kteří zde polehávají s mobily, tablety či notebooky v ruce. Celá travnatá plocha je totiž vybavená i wi-fi připojením.

...to bylo před rokem. Nyní mám velikou radost, že portál City.cz dorazil i do tohoto města. Těším se na postřehy, zprávy a dění ze Zlína. Těším se na zlínský život, který může spoluutvářet i prostřednictvím portálu City.cz kdokoliv. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, reklamní a hudební textař. Projektový manažer a šéfredaktor zpravodajského portálu City.cz. Projekt, tehdy ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

Ukázat další blog tohoto autora
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: