Baťův kanál se v průběhu let prodlužoval, zatím je dlouhý 53 kilometrů

Baťův kanál představuje rekreační vodní cestu od Otrokovic až do Skalice. Momentálně je dlouhý padesát tři kilometrů, hluboký jeden a půl metru a široký dvanáct metrů. Plavební hladinu udržuje 13 jezů.

Baťův kanál je dlouhá vodní rekreační cesta dlouhá padesát tři kilometrů a vede od Otrokovic až do Skalice.

Plavit se je možné i na samostatných říčních úsecích Kroměříž - Otrokovice a Rohatec - Hodonín.

"Návštěvníci si mohou vypůjčit malý motorový člun, který si řídí sami a proplouvají si tak vodní cestou dle svých představ. Nebo ti, kteří se jen chtějí nechat pohodlně vézt, si mohou vybrat některou pravidelnou plavbu na větší výletní lodi," stojí na oficiálních webových stránkách Baťova kanálu.

Hausbóty jsou každý rok více a více oblíbené. Návštěvníci tak totiž mohou zkombinovat plavbu po Baťově kanálu s poznáváním památek v okolí.

Plavbu je možné skloubit i s cykloturistikou, podél celé vodní cesty totiž vede cyklotrasa.

Tato technická památka vznikala od roku 1934 do 1938. "Měla zajistit závlahový systém pro oblast Slovácka od obce Rohatec až po Veselí nad Moravou a sloužit k dopravě hnědého uhlí do Otrokovic pro Baťovy závody," informují webové stránky.

Na trase Baťova kanálu byla ale i řada unikátních zařízení, jako například lanovka pro přetahování člunů přes řeku Moravu ve Vnorech, sedm lávek, dva sklápěcí mosty a jiná zařízení.

 

INFORMACE:

Telefon: 518 325 330
E-mail: ic@batacanal.cz
Adresa: náměstí Míru 664, Veselí nad Moravou
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: