"Všechny kolem zabiju," křičel opilec s mačetou v ruce. Zbraň si pak schoval u souseda  Zlín
  19.06.2019

Výhružky pětapadesátiletého muže, který chodil po obci nedaleko Otrokovic na Zlínsku po deváté hodině večer s mačetou v ruce, nezůstaly bez odezvy a otrokovičtí policisté mu sdělili podezření z výtržnictví. Teď mu hrozí až dva roky za mřížemi. Nebyl by to přitom jeho první trest - v minulosti už byl potrestán za devět jiných skutků.

Silácké výhružky si neodpustil pětapadesátiletý opilý muž s mačetou ruce. V neděli na ulici lidem v obci nedaleko Otrokovic hrozil, že všechny kolem zabije. 

Přivolaní policisté na místě museli opilce nejprve najít a to u něj doma. Museli přitom být velice opatrní.

"Muž byl totiž už několikrát odsouzen za ublížení na zdraví. Do jeho bydliště proto jako první vstoupil psovod se speciálně vycvičeným služebním psem, a za pomoci kolegů muže zadržel. Muž u sebe v tu chvíli neměl žádnou zbraň a tvrdil, že se jedná o omyl. Jeho soused ovšem policistům potvrdil, že si mačetu před chvílí uschoval u něj," uvedla mluvčí policistů Zlínského kraje Monika Kozumplíková. 

Dechová zkouška u výtržníka ukázala hodnotu téměř dvě promile alkoholu. "Policisté muže převezli do policejní cely a zbraň mu odebrali. Následující den se devětkrát trestaný recidivista ke všemu přiznal a vysvětlil, že by nikomu neublížil," dodala mluvčí policie. 


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: