Berani v derby s brněnskou Kometou padli před vyprodaným stadionem

09.12.2018

Ševci v posledním kole první poloviny extraligové sezóny hostili nedalekou Kometu. Přestože vstoupili do utkání bleskurychle, náskok z úvodu neudrželi a další gól už si nepřipsali. Ševci padli před domácím vyprodaným stadionem 1:4 a posunuli se na devátou příčku.

Bleskový nástup do západu měli Ševci, devět sekund stačilo aby se před branou zjevil volný Jiří Ondráček a přivítal Libora Kašíka zpět ve Zlíně. I přes úvodní gól domácích byla třetina více v režii Brna.

V páté minutě se prosadil šťastnější střelou Horký, když puk po jeho trefě proklouzal mezi Sedláčkovími betony.

První třetinu ve svůj prospěch otočil brněnský Dočekal, který se při hře čtyři na čtyři trefil z mezikruží přímo nad Sedláčkovo pravé rameno. Ševci se pokusili s výsledkem něco udělat až v posledních minutách prvního dějství, překonat Kašíka se jim ovšem nepodařilo.

Do druhé třetiny už Berani nastoupili o poznání aktivněji, avšak nebylo jim to co platné. Naopak Kometa si ve druhé polovině pojistila své vedení o další dva góly. Ve 35. minutě Čermák při nájezdu na Sedláčka lehce zaváhal, ovšem i tak našel před branou volného Dočekala, který pálil přímo pod horní tyč zlínské brány. A necelou minutu poté brněnští využili presilovku a Mueller protlačil puk kolem levé tyče do sítě.

Třetí třetina už gól nepřinesla ani na jedné straně. Dobře hrající Kometa už si vedení pohlídala a přestože Zlín se do brněnské brány tlačil, nedokázal v koncovce zakončit a k vyrovnání se ani nepřiblížil.

Branky: 1. Ondráček - 5. Horký, 13. a 15. Dočekal, 16. Mueller

Autor: Adéla Kroužílková

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.