Berani stoupají tabulkou vzhůru. Po výhře s „chemiky“ už jsou devátí

23.01.2017

Že by forma přišla v pravou chvíli? Už se zdálo, že letošní sezona bude další z řady těch, na které budou chtít ve Zlíně rychle zapomenout. Jenže s blížícím se koncem základní části chytají Berani parádní formu. V nedělním duelu přehráli na domácím ledě Litvínov a vyhoupli se na deváté místo extraligy.

Rok 2017 zlínským hokejistům očividně svědčí. Nastoupili v něm k sedmi extraligovým duelům a jen dvakrát opouštěli led se skloněnou hlavou. Zodpovědný výkon proti chemikům z Litvínova jen potvrdil vzrůstající tendenci.

Zlíňané začali tradičně aktivně. Přesně tak, jak to pod vedením trenéra Hamrlíka dělají stále. Do výrazné gólové šance se ale v první třetině nedostali. Blíže gólu byl spíš Litvínov. Snahu Severočechů ale likvidoval gólman Kašík.

První branky se diváci dočkali ve druhé třetině. Po rovných pěti odehraných minutách hledal Michal Popelka na hranici brankovišti některého ze spoluhráčů, puk se však nešťastně pro Litvínov odrazil až do branky a Berani se štěstím vedli 1:0.

Chemici pokazili domácím radost pouhé tři vteřiny před druhou sirénou. František Lukeš si najel do mezikruží a přesně mířenou ranou švihem překonal bránící hradbu těl – 1:1.

Finále na konec
Rozhodnout musela závěrečná pasáž hry. Petr Holík tečoval necelých sedm minut před koncem Řezníčkovo nahození za Januse a domácí znovu vedli, tentokrát 2:1.

Poslední slovo pak měli opět žluto-modří. David Šťastný využil skulinky v litvínovské defenzivě a ranou mezi betony definitivně rozhodl o tom, že Zlín podruhé za sebou bere tři body. Výhra 3:1 jej zároveň posunula před Plzeň na deváté místo tabulky.

„Bylo to velmi těžké utkání. Dvě třetiny velmi vyrovnané, rozhodla naše trpělivost. Nyní jsme na hraně předkola play-off, pořád se ale díváme hlavně pod sebe. Baráž či play-out jsou pro nás ohromným strašákem. Je důležité, že jsme dvakrát po sobě vyhráli. Snad v tom budeme pokračovat,“ řekl těsně po zápase hrdina duelu s maskou na hlavě Libor Kašík.

Autor: Petr Jindra

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.