Běžci zlínského půlmaratonu zaplatí do ledna nižší startovné. Registrovat se mohou již nyní   Zlín
  03. 11. 2019

Oblíbený zlínský Festivalový půlmaraton si na rok 2020 přichystal pro závodníky několik novinek a lákadel. Od půlky října se mohou na závod registrovat s nižší cenou startovného a přitom získat zajímavé dárky. Organizátoři přesunuli startovní čáru hlavního závodu ke Kongresovému centru Zlín.

Již dnes mají zájemci možnost přihlásit se na jednotlivé trasy pátého ročníku Festivalového půlmaratonu Monet+ Zlín 2020, který odstartuje 6. června 2020. Na běžce čeká do ledna zvýhodněné startovné – za půlmaraton zaplatí jednotlivci 599 korun a za čtvrtmaraton 499 korun, čtyřčlenná skupina zaplatí 1999 korun. Prvních 1500 registrovaných navíc získá dárky od partnerů závodu, například batůžek, vstup do letního kina, pamětní medaili nebo originální funkční triko.

„To vše má letos možnost získat v rámci startovného každý z registrovaných běžců až do vyčerpání kapacity 1500 kusů,“ řekla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou zveřejněné i podrobné informace o závodě a ceny startovného.

„K dispozici zde jsou již také dárkové poukazy, které mohou být pro příznivce běhu třeba zajímavým vánočním dárkem,“ dodala Záhorová.

Pátý ročník půlmaratonu naváže na rekordní čtvrtý z letošního roku, kdy ze startu vyběhlo 1615 závodníků. Kapacita závodu rodinného běhu na 1400 metrů přitom byla zcela naplněná. V roce 2020 tento závod poběží rodiny s dětmi před hlavním závodem klasicky z náměstí Míru.

Novinkou však bude umístění startovní čáry hlavního závodu. Oproti předchozím ročníkům se přesunula ke Kongresovému centru Zlín.

„Od něj se poběží přes Štefánikovu na Dlouhou a poté ulicí Rašínovou na centrální zlínské náměstí. Dále potom už známou trasou přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru,“ řekl Bohuslav Komín za organizaci Běhy Zlín.
Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: