Baťův mrakodrap získá historický model Zlína i dalekohledy s popiskami, co z nich lidé vidí  Zlín
  13.03.2019

Devadesát milionů. Do takové výše se vyšplhala částka na opravu možná nejvýznamnější budovy celého Zlínského kraje - Baťova mrakodrapu. Obnova probíhá na etapy. Ta další bude atraktivní zejména pro turisty. V šestnácté etáži přibydou dalekohledy s popisky. Novinkou bude také bronzový model Zlína či busta Jana Antonína Bati.

Opravený páternoster už zase funguje a fascinuje návštěvníky klenotu baťovského impéria ve Zlíně. Všech třicet kabin se dočkalo nového kabátu a posádku vozí rychlostí 0,3 metry za vteřinu. Není to však jen historický výtah, co přiláká turisty do budovy známé jako Jednadvacítka.

Mezi novinky se řadí i teracové podlahy ve třetí etáži či vstup do budovy ve druhé etáži. Přibyly také turnikety. Změn se dočkala recepce, jež se přesunula blíž k hlavnímu vchodu.

„V nejbližší době by měla být dokončena výměna čtyř rychlovýtahů. Zbývá obnova a rozšíření expozic ve druhé, osmé a šestnácté etáži. Plánuje se to do konce listopadu,“ vysvětloval náměstek hejtmana Jiří Sukop.

Mrakodrapem s ebude procházet prohlídkovým okruhem s jednotným informačním systémem. V osmé etáži se naproti sochy Tomáše Bati objeví také busta jeho bratra Jana Antonína.

„Zcela nová expozice vznikne na vyhlídkové terase v šestnácté etáži, kde se objeví několik dalekohledů, typově stejných jako na amerických mrakodrapech,“ dodával náměstek Sukop s tím, že budou osazené tabulkami s popiskami. Terase má dominovat bronzový model Zlína s podobou z poloviny minulého století.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Třída Tomáše Bati 21, Zlín

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: