Důležitou bitvu o desítku zvládli. Berani drží play-off příčky

Berani porazili Mladou Boleslav 4:3. FOTO: Zlín Press Jiří Zaňát Zdroj: Archivní foto

Zlín
  30.01.2017

Věděli, že v případě prohry by si dost zkomplikovali cestu za postupem do play-off. S Mladou Boleslaví se perou o klíčovou desátou příčku tabulky, která rozhodne o konečném úspěchu či neúspěchu sezony. Zda budou hrát o titul, nebo o udržení. Berani však důležitý duel zvládli. Na domácím ledě Středočechy v prodloužení porazili a dál živí naděje na vyřazovací boje.

Pokud to letos Zlínu vyjde a do play-off postoupí, doslova se k němu protrápí. Tato slova potvrdil hned úvod dalšího extraligového duelu, ve kterém na východ Moravy dorazili hokejisté Mladé Boleslavi. Po necelých dvou a půl minutách hry totiž hosté zásluhou Petra Vampoly vedli a Zlín musel jako již poněkolikáté dotahovat.

To se ale podařilo relativně brzy. V čase 7:27 David Šťastný po parádní otočce překonal Maxwella a srovnal na 1:1. Vstřelený gól Berany nakopnul. Za dalších šest minut už totiž vedli. Petr Holík využil chyby v rozehře hostů, prosmýkl se mezi obránci a poslal domácí do vedení 2:1. S blížícím se závěrem první třetina Boleslav tlačila, vyrovnat už ale nedokázala.

Vyrovnaný hokej se hrál také ve druhé třetině. Tentokrát se však štěstěna přiklonila na stranu Středočechů. Uplynulo něco málo přes osm minut z druhé části, když Radan Lenc prokázal důraz před brankou a srovnal na 2:2. A zápas jako na houpačce pokračoval. Do konce druhé dvacetiminutovky ovšem už bez dalších branek. Ještě jednou se však musel vyznamenat zlínský gólman Kašík.

Prospaný začátek třetí periody mohl mít pro Zlín fatální následky. Martin Látal dostal nabito před branku, kde překonal Kašíka v rozkleku a Boleslav se mohla radovat – znovu vedla, nyní 3:2. Jenže ani to nebylo všechno. Berani se vzchopili a stupňovali svůj tlak. Ten vygradoval, když v čase 55:50 zkušený Jiří Marušák napřáhl a ranou od modré vyrovnal – 3:3. Do konce třetiny se ještě jednou blýskl gólman Maxwell, žádný ze střelců už ale skórovat nedokázal. Zápas dospěl do prodloužení.

V čase 61:37 bylo definitivně rozhodnuto. Chytil našel volného Dalibora Řezníčka, ten se neunáhlil, zamířil a přesně mířenou ranou švihem rozhodl o výhře Zlína v prodloužení v poměru 4:3. Díky této výhře tak mají Berani jednobodový náskok na desáté příčce právě na jedenáctou Mladou Boleslav. Pouze deset celků se však může účastnit bojů o Masarykův pohár. Bude to ještě napínavé.

„Oba týmy se rvou o postup do předkola play-off, byl to pro nás důležitý zápas. Já osobně se každý zápas se snažím hrát co nejlépe. Někdy je to také otázka štěstí. Dnes jsem si vyčíhal prostor, kam jsem najel. Chyťa mi to krásně dal, já měl volno a trefil to,“ popsal rozhodující moment zápasu střelec vítězné branky Dalibor Řezníček.

Autor: Petr Jindra

Místo události: Březnická 4068,Zlín