Ve Zlíně vznikla petice za výstavbu dálnic z Hulína k hranicím se Slovenskem a z Otrokovic do Břeclavi. Radnice, která nápad schvaluje, zřídila také dvě podpisová místa, kde mohou lidé tyto projekty podpořit.
Iniciátor petice Libor Lukáš se nechal slyšet, že příprava projektů dálnic D49 a D55 trvá už více než patnáct let.
„Je totiž soustavně blokována hrstkou ekologických aktivistů – dálnice údajně naruší životní prostor některých živočichů,“ uvedl Lukáš.
Aktivisté už dříve dosáhli odkaldů stavby kvůli výskytu chráněného křečka polního. Na druhou stranu tranzitní doprava, kterou by dálnice svedla, denně projíždí přes obce na hlavních tazích, dálncie by tedy pro místní obyvatele byla úlevou.
„Petici lze podepsat v prostorách informačního centra, jež se nachází v přízemí radnice na náměstí Míru, nebo v budově magistrátu na ulici L. Váchy,“ sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.
Ve městě jsou i další petiční místa, například v sídle Zlínského kraje.
Podle mluvčího magistrátu poběží akce přibližně dva měsíce s cílem nasbírat minimálně 10 tisíc podpisů, které umožní, aby bylo možné řešit celou věc legislativně.
Jednoznačně pro výstavbu je pak i primátor Zlína Miroslav Adámek.
„Obě dálnice uleví dopravě v mnoha obcích a odvedou z jejich ulic auta, včetně kamionů. Proto je potřeba celý problém řešit i s použitím obyčejného selského rozumu,“ uzavřel primátor Adámek.
Autor: ) (red
Přidejte se k nám na facebooku!