FOTO: Jarní výlet v okolí Zlína nabízí farmu ovcí a koz s naučnou stezkou  Zlín
  25.03.2019

Jaro je tady. Jen dvacet minut autem ze Zlína se můžete vydat do překrásného přírodního komplexu kolem rybníku Halda v Boršicích, kde zaparkujte přímo u areálu. Děti okamžitě vyběhnou na spodní hřiště, kde je čeká dráha z provazové prolézačky, následuje chůze po kamínkách, po kamenech a dlouhá lanovka. A všude ohrady s domácím zvířectvem - kozami a ovcemi.

Vydejte se na krátkou procházku po levé straně rybníka. Ten je lemovaný lavičkami s nádhernými vyřezávanými plastikami zvířátek, které děti poznávají. Součástí je i naučná stezka - několik informačních tabulí se zvířaty a rostlinami, děti se opět něco přiučí. Pozorujte pasoucí se koně a krávy.

U farmy si děti prohlédnou drůbež a vydovádí se na dalším, tentokrát klasickém dětském hřišti. K dispozici je skluzavka s dřevěným přístřeškem, trampolína, houpačky i pro velmi malé děti, pružinové houpačky a příjemně posečená zelená tráva.

U rybníka se nachází pro děti zajímavá hra - funkční pumpa na vodu a strouha, kde děti samy pouštějí a zastavují hráze a objevují tak kouzlo tekoucí vody. Poté se naobědvejte v restauraci ve venkovním posezení. Uprostřed dvora je ohrazený výběh pro zvířátka, nechybí ani jízda na koních. 

Takže výletu v okolí Zlína zdar. 


Autor: Milan Mikšík

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: