FOTO: Tajemství kuchyně ženy Tomáše Bati odhalí nová kniha receptů. Přispět na ni může každýInspirovat se recepty Marie Baťové, ženy Tomáše Bati, je nyní možné v nové knize. Zdroj: Nadace Tomáše Bati  Zlín
  26.06.2019

Nová kniha 99 sladkých teček Marie Baťové odhalí recepty z ručně psaných kuchařských deníků Marie Baťové, manželky Tomáše Bati. Nadace Tomáše Bati spustila crowdfundingovou kampaň, pomocí které chtějí vybrat peníze na vydání této knihy.

Je to přesně rok, co se do vily Tomáše Bati vrátily osobní, ručně psané kuchařské deníky Marie Baťové. Díky skupině nadšenců vzniká kniha, která představí tajemství kuchyně ve vile Tomáše Bati.

"Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí úspěšná žena. Myslíme si, že tohle platilo i o manželech Baťových. Jméno Tomáš Baťa zná každý, ale byl by Tomáš Baťa úspěšný, kdyby neměl svoji ženu Marii? Myslíme si, že ne," uvedla Jitka Zvolská z Nadace Tomáše Bati. 

Nyní tak bude mít kdokoliv  možnost ochutnat sladké tečky, kterými se těšil i Tomáš Baťa.  Kniha nenabízí jen 99 sladkých teček, ale také mnoho doposud nepublikovaných informací a fotografií o partnerském životě Marie a Tomáše.

Kniha je už nyní k objednání na hithitu. "Během akce na hithitu máte možnost nejen objednat knihu, ale také například originální sušenky podle receptury Marie Baťové, vykrajovátka s motivačními hesly Baťa a mnoho dalšího," dodala Zvolská.

Na vydání knihy je možné přispět, kampaň je dostupná zde. Podaří se vybrat cílový obnos sto tisíc korun? Autor: ) ( red

Místo události: Vila Tomáše Bati,Zlín

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: