Milion korun pomůže Baťovu kanálu, zajistí to i omalovánky, mapy a jízdní řádyMilion korun pomůže na rozvoj Baťova kanálu, zajistí to i omalovánky, mapy a jízdní řády. FOTO: Zlínský kraj  Zlín
  17.01.2017

Baťův kanál je skvělým lákadlem cestovního ruchu, kraj na jeho rozvoj dává milion korun. Sdružení obcí za ně zaplatí výdaje, pořídí omalovánky a mapy této vodní cesty a jiné. Zároveň budou opravena a udržována i turistická značení v kraji.

Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě dostane od kraje milion korun na rozvoj Baťova kanálu.

Dotace dostane i Klub českých turistů pro oblast Valašsko-Chřiby, půjde o 400 tisíc korun na opravu a údržbu turistického značení v kraji.

„Baťův kanál si získává stále víc příznivců a stává se jedním z klíčových lákadel cestovního ruchu v kraji. Co se týká turistického značení, to je v republice svojí kvalitou, hustotou a komplexností považováno za nejlepší v rámci Evropy, proto si jeho údržba a obnova zaslouží finanční pomoc,“ uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček.

Sdružení peníze využije na provozní výdaje za marketing, cestovné, nákup materiálu. Pořídí také pět tisíc nových map Baťova kanálu a jízdních řádů motorové lodi Morava, dále tisíc dětských vystřihovánek s Baťovým kanálem a také se zúčastní minimálně pěti veletrhů cestovního ruchu.

„Letos bude díky výše uvedené částce zajištěna obnova 810 km turistických tras na území kraje: pěších, lyžařských, cyklistických i jezdeckých. Chystá se výměna chybějících nebo poškozených turistických směrovek a tabulek nebo údržba, výměna směrovníků a veřejných turistických map,“ dodala mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: