Investice do vrtulníku se rozplynula, podvodník připravil seniora o 150 000Místo investování do vrtulníku okradl seniora o 150 tisíc korun. Ilustrační foto  Zlín
  23.01.2017

Cizinec oklamal postaršího muže, který mu dal přes sto padesát tisíc. Peníze sloužily jako záloha na zakoupení převodovky a motoru do vrtulníku, ale podvodník tyto díly seniorovi nedodal a vrátil mu jen necelých padesát tisíc. Peníze použil pro sebe a nyní mu hrozí pět let ve vězení.

Šestačtyřicetiletý cizinec postupně od prosince 2015 až do půlky února 2016 vzal osmašedesátiletému muži peníze v hodnotě víc než sto padesáti tisíc korun.

Ve vězení by si mohl posedět až pět let. „Cizinec si peníze bral jako zálohu na koupi převodovky a motoru do vrtulníku,“ uvedla mluvčí zlínských policistů Lucie Javoříková.

Požadované díly však podvodník zákazníkovi nikdy nedodal. "A nevrátil ani všechny finance, pouze část ve výši necelých padesáti šesti tisíc korun. Splacení zbytku dluhu odmítl a peníze použil pro svoji osobní potřebu,“ řekla mluvčí.

Muž navíc nemá čistý trestní rejstřík, protože už byl jednou trestaný.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: