Lupič vyhrožoval trafikantce nožem. S lupem ho pak odvezl opilý řidičZloděje policisté zadrželi krátce po loupeži, když měl namířeno na zlínské sídliště. Ilustrační foto.  Zlín
  25.01.2017

Zloděj pod výhružkou nožem ukradl v trafice peníze i prodavačky mobil. S penězi pak ujížděl i s opilým šoférem. Za nedlouho je chytili policisté, kteří řidiči sebrali řidičák a lupiče převezli do cely.

Zloděj, recidivista ze Zlína, nejprve v trafice předstíral, že si chce koupit cigarety. Už se chystal vytáhnout kapesní nůž, když v tom do prodejny vstoupila další zákaznice.

V rohu prodejny počkal, než žena odejde a pak „konečně“ vyndal svůj skládací nůž. Namířil ho na prodavačku a chtěl po ní peníze.

„Prodavačka mu dala asi sedm tisíc korun z pokladny. Poté jí přikázal, aby mu dala i svůj mobilní telefon, který měla položený na pultě, což ze strachu učinila,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Sedmadvacetiletý zloděj pak prodavačce přikázal, aby si lehla na zem a počítala do dvaceti. Mezitím z prodejny odešel.

Dlouho si lup neužil

„Venku doběhl svého kamaráda, pozval ho na pivo do blízké hospody, kde začal shánět rychlý odvoz na největší zlínské sídliště,“ uvedla Kozumplíková.

Za odvoz nejprve nabízel dvě stovky. Nakonec v restauraci přesvědčil muže, který popíjel pivo, aby ho odvezl za dva tisíce korun.

Do cíle však nedorazili.

„Po lupiči už v té době pátralo několik policejních hlídek včetně policejního psovoda. Policisté prvosledové hlídky podezřelé auto zastavili na křižovatce v Malenovicích. Čtyřčlenná posádka vozidla byla zlínským policistům velmi dobře známá,“ vysvětlila Kozumplíková.

V autě policisté našli ukradené peníze, které se lupič snažil ukrýt v přihrádce dveří. Ukradený mobil policisté našli až v policejní cele, kde se ho zloděj snažil ukrýt pod lavici.

Recidivistovi hrozí za loupež vězení od dvou nebo do deseti let.

Trest neminul ani opilého řidiče

„Povedený dvaadvacetiletý řidič auta při dechové zkoušce nadýchal půl promile alkoholu, proto mu policisté zadrželi řidičský průkaz. Snažil se je přesvědčit, že lupiče odvézt musel, protože mu vyhrožoval smrtí,“ doplnila mluvčí.


Autor: Vendula Šťávová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: