Plzeňský obrat Indiánů proti Beranům řídil Gulaš. Zlín se trápí  Zlín
  06.01.2019

Hokejisté Zlína hostili ve 33. kole extraligy Indiány z Plzně, ti si ze zlínského ledu odváží dva body. Hattrickem se o to postaral Milan Gulaš, který zápas rozhodl v prodloužení. Přestože Ševci vedli 2:0, nedokázali však vedení udržet a připsali si tak další porážku v řadě a i nadále se trápí na 11. místě tabulky.

Úvodní třetina začala v poklidném tempu, ovšem lehce navrch měla hostující Plzeňc která skvěle bránila. I přesto se však zlínští Berani dokázali dostat do pár slibných šancí k otevření skóre. Do vedení Zlín mohl poslat Pavel Sedláček po dorážce Šlahařovi střely, na druhé straně o par vteřin později mohl plzeňskou radost otevřít Kodýtek, toho však Sedláček v čas zastavil. Ševci si v posledních dvou minutách vytvořili tlak před Frodlem, ani to však gól nepřineslo, a skóre po první třetině zůstalo stále bezbrankové. 

První polovina druhé třetiny se odvíjely poměrně ve stejném tempu jako doposud. Hra se přelévala ze strany na stranu a pár jednoduchých šancí se našlo na obou stranách. Aktivnějším týmem na střely však byli stále domácí, a to se ve 33. minutě vyplatilo, Dominik Lakatoš zpoza branky našel volného Tomáše Žižku, který puk poslal do plzeňské sítě. A to nebylo vše, necelou minutu a půl poté se dostal do samostatného úniku Tomáš Fořt a z beckhendové kličky zakončil za záda Frodla. 
Plzeň si po téměř dvou rychlých gólech vzala oddechový čas, což přineslo své ovoce, nebo přesněji gól. Z levého kruhu se ve dostal do blízkosti zlínské brány Gulaš a Sedláčka snadno překonal. 

Hned v úvodu třetího dějství se plzeňská brána ocitla pod tlakem a lehkou palbou ze strany Beranů, tu však Frodl zvládl s klidnou hlavou. Ševci i nadále udržovali aktivnější hru a více se vyskytovali v útočném pásmu. Velkou šanci na zvýšení skóre měl Zdeněk Okál, který ale puk neprotlačil přes gólmana. 
Za to Indiáni měli před Sedláčkem větší štěstí a vyrovnali. Ve 48. minutě a lehce totožný gól zopakoval Milan Gulaš, který už puk mezi betony protlačil. 
Plzeň byla po vyrovnání jednoznačně lepším týmem a Sedláček měl v brankovišti co dělat. Ani na jedné straně už však gól nepadl a utkání se tak dostalo do prodloužení. 
Tam stačilo plzeňským hráčům pouze 35 sekund aby zápas ukončili. Milan Guláš svým třetím gólem v zápase a belhendovou střelou kolem pravého betonu, dostal puk až za Sedláčkova záda.

Branky: 33. Žižka, 34. Fořt - 35. + 48. + 61. Gulaš


Autor: Adéla Kroužílková

Místo události: Březnická 4068, Zlín

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: