Přežily své děti. O ztrátě a bolesti nacvičily divadelní představeníPřežily své děti. Teď budou o své ztrátě mluvit v divadelním představení. FOTO: Magistrát města Zlín  Zlín
  07.01.2017

Spolek Dlouhá cesta je tu pro ženy, které přišly o své děti a vyrovnávají se s bolestí a ztrátou. Tyto ženy se rozhodly vytvořit divadelní představení, v němž své emoce vyjádří.

V sobotu se ve Studiu Z odehraje spektákl o smutku i znovunalezené naději matek, které přišly oděti. Hra se jmenuje Budu všude kolem tebe. Ženy ze spolku Dlouhá cesta se s diváky podělí o vlastní příběhy.

„Na počátku byl nápad maminek našeho spolku, které měly touhu hrát divadlo. Díky režisérce Ivetě Duškové vznikl scénář ze čtyř příběhů žen, které se na jevišti setkají kvůli svým dětem. Vyprávějí o složité cestě, kterou musely ujít,“ vyjádřila jednatelka Iveta Coufalíková, které zemřel osmnáctiletý syn.

„Scénář vznikal pomalu. Trvalo půl roku, než jsem se do toho pustila, než jsem začala mít pocit, že vím kudy. Ve scénáři jsou zastoupeny všechny možnosti odchodu ze života.  Sebevražda, nenarozené dítě, smrt dítěte po dlouhé nemoci i nešťastnou náhodou,“ prohlásila režisérka a ředitelka divadla Kampa Iveta Dušková.

V představení se prolínají příběhy na obrazech a gestech a tak vypráví, jak ženy prožívají ztrátu synů a dcer, jak pak dokážou žít dál a najít v životě štěstí.

Spolek Dlouhá cesta vznikl roku 2005 díky maminkám, které podobné tragické zážitky spojily. „Jeho posláním je pomáhat rodičům, jimž zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Působí celorepublikově,“ dodala redaktorka Magazínu Zlín Irena Orságová.


Autor: Lenka Drelichová

Místo události: Osvoboditelů 4091,Zlín

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: