Ševci doma narazili, Pardubice vezou domů tři body  Zlín
  10.09.2017

Hokejisté Zlína přivítali ve druhém kole extraligy na domácím ledě Pardubice. Před domácími fanoušky však nedokázali vstřelit branku. Dynamo si tak zásluhou Kauta a Perreta odváží domů první body za výhru 0:2 a čisté konto Ondřeje Kacetla.

Berani sice v pátečním úvodním zápase dokázali předvést famózní obrat proti Vítkovicím a odvézt si do Zlína 2 body, za výhru v prodloužení. Na závěrečnou formu z předchozího zápasu už však proti Pardubicím nenavázali.

Hostující Dynamo mohlo jít do vedení již ve druhé minutě po trefě Quannilleho, gól ale pro radost zlínských nebyl uznán, pro kopnutí bruslí. Zlínští proto šli ihned do útoku a několika podařenými pokusy, potrápily gólmana Kacetla, ten pro ně však byl betonovou zdí.

V první třetině nebyla převaha ani na jedné straně, hra měla poměrně rychlý spád a šance byly zjevné na obou stranách.

Na straně domácích měl na mále Kašík, který po Rolinkově snažení, do posledních sil udržel lapačku s kotoučem na brankové čáře. Za to však mohl zlínské poslat do vedení lotyš Freibergs, ten ale pouze trefil soupeře do obličeje a Kašík se tak v oslabení musel zapotit nad možnostmi Pardubic.

Druhá třetina v úvodu přinesla spíše tlak Dynama. Berani se nenechali a mladší z bratrů Bukartsových, Rihards se aktivně snažil překonat Kacetla, ani to ale gól nepřineslo. Pardubice se nedali a v oslabení Trončinského střelu dotlačil za záda Kaut.

Třetí dějství už příliš krásy nepřineslo. Ševci se snažili vyrovnat, větší šanci jim však pozorní Východočeši neposkytli. V 52. minutě si Pardubice pojistily vedení Perretovou střelou z levého křídla přímo za Kašíkova záda.

Branky: 33. M. Kaut (Trončinský), 52. Perret (Tomášek, M. Kaut)Autor: Adéla KroužílkováMísto události: Březnická 4068, Zlín


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: