Kachnu srazilo auto, potomky naložili do krabice. Devět sirotků odvezli strážníci do útulku  Zlín
  14.05.2019

Kachnu, která se procházela po silnici ve zlínské Bartošově čtvrti, srazilo auto. Následně ji náraz odmrštil do trávy. A v ní také naposledy vydechla. Zůstalo po ní devět sirotků. O ty ale bude postaráno. Pracovníci blízké restaurace je uložili do krabice a informovali strážníky. Ti ji převezli do útulku.

Oběťmi automobilových nehod nejsou jen lidé, ale také zvířata. Smutný příběh řešili zlínští strážníci. Ty přivolali do Bartošovy čtvrti pracovníci restaurace, kteří měli v krabici devět živých a zmatených káčat. Ta se stala sirotky po tom, co jejich matku srazilo auto.

„V Bartošově čtvrti došlo ke střetu motorového vozidla s kachnou divokou. Ta byla nárazem odmrštěna na trávu mimo vozovku, kde uhynula,“ popisoval událost mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

O kachní potomky se postarají v útulku pro ohrožená zvířata, kam je strážníci odvezli. Strážníci zároveň upozorňují, že ve Zlíně se kachny pohybují nejen v okolí řeky Dřevnice, ale často i v centru města. Řidiči by proto měli být pozorní a ohleduplní.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Bartošova čtvrť, Zlín

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: