Po prohře v Chomutově už zlínští hokejisté vyhlíží derby proti OlomouciZatím poslední vítězství si zlínští hokejisté připsali v úterý 3. ledna proti Třinci. Podaří se jim na něj navázat? Foto: archiv  Zlín
  10.01.2017

Jako na houpačce. Tak vypadají výsledky zlínských hokejistů v tomto extraligovém ročníku. Vždy, když to vypadá, že se tým začíná zvedat, přijde porážka a série rychle skončí. Po výhře nad Třincem mnozí fanoušci Beranů věřili, že i v Chomutově jejich tým zaboduje. Mýlili se. Severočeská prohra je však zapomenuta. Nyní se ve Zlíně připravují na úterní derby s Olomoucí.

Ve znamení trojek. Tak nějak by se dalo popsat marné snažení zlínských hokejistů proti chomutovským Pirátům v této sezoně. Ani jednou totiž hráči z Baťova města nedokázali severočeského soupeře porazit. Tentokrát to bylo do třetice všeho zlého.

V posledním odehraném duelu se Berani dokázali gólově prosadit pouze jednou, zatímco Piráti hned třikrát. Ani jednou nedokázali svému soupeři vstřelit více než tři branky. A aby trojek nebylo málo, přesně takový počet bodů si Severočeši z duelu 36. kola odnesli.

Zápas rozhodla zpackaná první třetina z pohledu východomoravského celku. Dvě inkasované branky odsoudily Zlín k celozápasovému dotahování manka.

Když už se Říčkovi podařilo ve druhé periodě snížit na 1:2 a schylovalo se k dramatu, Raška vrátil Pirátům klid a dvougólové vedení. Ve třetí části už branka nepadla, Zlín tak čekala smutná dlouhá cesta domů.

„Měli jsme v nohách dlouhou cestu, první třetinu jsme tak měli nějak přežít. Jenže Chomutov byl hned v úvodu jasně lepší. Těžko se hraje, když dotahujete dvoubrankový náskok soupeře. Já osobně jsem dost špatný hlavně z mých vyloučení. Mohli jsme se v přesilovce dostat nadostřel. Tyhle smolné momenty zhatily šanci na zdramatizování,“ sypal si po zápase popel na hlavu autor jediné zlínské branky v zápase.

V tuto chvíli jsou Berani na jedenácté příčce a vypadli tak opět z desítky zaručující účast v play-off. Příležitost k nápravě budou mít už toto úterý, kdy hostí na svém ledě od 17:30 Olomouc.

Obě města od sebe dělí zhruba 60 kilometrů, je tedy jasné, že tenhle zápas má jako derby speciální náboj. A to především z diváckého pohledu.

Jako klíčový se však duel jeví i s ohledem na tabulkové postavení. Olomouc je totiž dvanáctá, na Zlín ztrácí pět bodů. S ohledem na rizikovost duelu se chystají i zvýšená bezpečnostní opatření, na což fanoušky upozorňují oficiální stránky Beranů.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Březnická 4068,Zlín

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: