VIDEO: Razie rozbila gang prodejců kokainu, rozsáhlý obchod řídil muž ze Zlínska

Do policejní razie se zapojilo více než dvěstě policistů a celníků. Zdroj: Policie ČR

06.12.2018
Drogový gang prodejců kokainu se podařilo rozbít policistům a celníkům na Moravě. Nelegální obchod řídil osmadvacetiletý muž ze Zlínska, který odebíral kokain ze Slovenska. Jeho dealeři pak drogu distribuovali dál na Moravu, především ve Zlínském, Moravskoslezském kraji, ale také na Jižní Moravě či v Praze.

Do rozplétání gangu prodejců kokainu se zapojili policisté a celníci hned z několika krajů. V květnu vytvořili společný pracovní tým krajských zlínských kriminalistů a příslušníků celní správy. Společně pak odhalili organizovanou skupinu osob, jež řídil osmadvacetiletý muž ze Zlínska. Právě jemu byl dodáván kokain ze Slovenské republiky. 

Na konci listopadu pak policisté ze zásahové jednotky s celníky zahájili velkou policejní razii na několika místech republiky, do které se zapojilo více než dvěstě policistů a celníků.

 "Na sedmi místech, převážně na Zlínsku, ale i Bruntálsku, zadrželi jedenáct osob, podílejících se na obchodu s kokainem," uvedla ve čtvrtek mluvčí policie Zlínského kraje Lenka Javorková. Při zátahu policisté zadrželi i peníze v hodnotě milion a čtvrt korun českých a to i v  eurech, dvě auta a také kokain. "K jeho množství se prozatím nebudeme vyjadřovat," dodala mluvčí. 

Ve zlínském hotelovém pokoji zásahovky zadržela i osmačtyřicetiletého dodavatele kokainu ze Slovenska. "Drogu, kterou do České republiky dodával, byla vysoké kvality. Jednalo se o kokain 85 procentní čistoty," uvedla mluvčí policie.

Hlavní organizátor ze Zlínska koupenou drogu přerozděloval dalším dealerům, kteří kokain většinou ředili a poté distribuovali konečným uživatelům. Většina dealerů kokain sama užívala.

"Činnost skupiny byla velmi sofistikovaná tak, aby byly minimalizovány možnosti odhalení policií. K předávání drog docházelo na různých místech, které dealeři určovali až těsně před předávkou. Dodávky kokainu přicházely pravidelně, podle potřeby konečných uživatelů i několikrát měsíčně," nastínila blíže nelegální obchod mluvčí policie. 

Kokain je nazýván drogou bohatých, která je mezi uživateli drog drogou spíše výjimečnou. Dvaačtyřicetiletý muž do Česka dodával drogu ze Slovenska - gram kokainu za 1 000 až 1 500 korun, konečný uživatel za něj zaplatil 2 000 – 2 500 korun.

"Obvinění si mohli prodejem kokainu vydělat řádově několik milionů korun. Jedná se o první záchyt organizované trestné činnosti na území Zlínského kraje ve vztahu ke kokainu," uvedla k případu mluvčí policie. 

"Šest mužů a jednu ženu ve věku od 24 do 49 let krajští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami s jedy, za který trestní zákon v případě prokázání viny ukládá až osmnáctiletý trest odnětí svobody," řekla Javorková s tím, že počet obviněných nemusí být konečný.

"Čtyři osoby jsou stíhány vazebně, ostatní na svobodě. Obvinění nebyli v minulosti trestáni na úseku drogové trestné činnosti," dodala. 

Autor: (red )

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Medvědí řádění je u konce. Zlínský kraj proplatí způsobené škody

  12.12.2018
  Dva měsíce strašil obyvatele Zlínského kraje medvěd, který je připravil o domácí zvířata či úly. Protože...

  Zorro mstitel ze Vsetínska. Nízkou mzdu ženy řešil pistolí, za pokus o vraždu mu hrozí 20 let

  11.12.2018
  Smysl pro spravedlnost nechyběl muži ze Vsetínska, který šel hájit zájmy své přítelkyně. Ta podle jeho...

  Zlínská nemocnice se pyšní novým laserem. Pomůže lidem s bolestí kloubů

  11.12.2018
  Rehabilitační oddělení zlínské krajské nemocnice začalo používat nový výkonný terapeutický laser. Pomůže...

  OBRAZEM: Punč a medovina provoněly Luhačovice. Lázeňské město "oslavilo" začátek adventu

  10.12.2018
  Vánoční trh se rozprostřel po Luhačovicích a připomněl tak, že už nastal adventní čas. Všude zněly koledy....

  Dohrávka derby Zlína s Kometou. Agresivní fanoušci skončili v policejní cele či na záchytce

  10.12.2018
  Fandění je vášeň. Vášeň jsou emoce. A ty někdy rozproudí i alkohol v krvi. Jenže čtveřice fanoušků, kteří...

  Berani v derby s brněnskou Kometou padli před vyprodaným stadionem

  09.12.2018
  Ševci v posledním kole první poloviny extraligové sezóny hostili nedalekou Kometu. Přestože vstoupili...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: