VIDEO: Razie rozbila gang prodejců kokainu, rozsáhlý obchod řídil muž ze Zlínska

Do policejní razie se zapojilo více než dvěstě policistů a celníků. Zdroj: Policie ČR

06.12.2018
Drogový gang prodejců kokainu se podařilo rozbít policistům a celníkům na Moravě. Nelegální obchod řídil osmadvacetiletý muž ze Zlínska, který odebíral kokain ze Slovenska. Jeho dealeři pak drogu distribuovali dál na Moravu, především ve Zlínském, Moravskoslezském kraji, ale také na Jižní Moravě či v Praze.

Do rozplétání gangu prodejců kokainu se zapojili policisté a celníci hned z několika krajů. V květnu vytvořili společný pracovní tým krajských zlínských kriminalistů a příslušníků celní správy. Společně pak odhalili organizovanou skupinu osob, jež řídil osmadvacetiletý muž ze Zlínska. Právě jemu byl dodáván kokain ze Slovenské republiky. 

Na konci listopadu pak policisté ze zásahové jednotky s celníky zahájili velkou policejní razii na několika místech republiky, do které se zapojilo více než dvěstě policistů a celníků.

 "Na sedmi místech, převážně na Zlínsku, ale i Bruntálsku, zadrželi jedenáct osob, podílejících se na obchodu s kokainem," uvedla ve čtvrtek mluvčí policie Zlínského kraje Lenka Javorková. Při zátahu policisté zadrželi i peníze v hodnotě milion a čtvrt korun českých a to i v  eurech, dvě auta a také kokain. "K jeho množství se prozatím nebudeme vyjadřovat," dodala mluvčí. 

Ve zlínském hotelovém pokoji zásahovky zadržela i osmačtyřicetiletého dodavatele kokainu ze Slovenska. "Drogu, kterou do České republiky dodával, byla vysoké kvality. Jednalo se o kokain 85 procentní čistoty," uvedla mluvčí policie.

Hlavní organizátor ze Zlínska koupenou drogu přerozděloval dalším dealerům, kteří kokain většinou ředili a poté distribuovali konečným uživatelům. Většina dealerů kokain sama užívala.

"Činnost skupiny byla velmi sofistikovaná tak, aby byly minimalizovány možnosti odhalení policií. K předávání drog docházelo na různých místech, které dealeři určovali až těsně před předávkou. Dodávky kokainu přicházely pravidelně, podle potřeby konečných uživatelů i několikrát měsíčně," nastínila blíže nelegální obchod mluvčí policie. 

Kokain je nazýván drogou bohatých, která je mezi uživateli drog drogou spíše výjimečnou. Dvaačtyřicetiletý muž do Česka dodával drogu ze Slovenska - gram kokainu za 1 000 až 1 500 korun, konečný uživatel za něj zaplatil 2 000 – 2 500 korun.

"Obvinění si mohli prodejem kokainu vydělat řádově několik milionů korun. Jedná se o první záchyt organizované trestné činnosti na území Zlínského kraje ve vztahu ke kokainu," uvedla k případu mluvčí policie. 

"Šest mužů a jednu ženu ve věku od 24 do 49 let krajští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami s jedy, za který trestní zákon v případě prokázání viny ukládá až osmnáctiletý trest odnětí svobody," řekla Javorková s tím, že počet obviněných nemusí být konečný.

"Čtyři osoby jsou stíhány vazebně, ostatní na svobodě. Obvinění nebyli v minulosti trestáni na úseku drogové trestné činnosti," dodala. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, reklamní a hudební textař. Projektový manažer a šéfredaktor zpravodajského portálu City.cz. Projekt, tehdy ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  FOTO: Tajemství kuchyně ženy Tomáše Bati odhalí nová kniha receptů. Přispět na ni může každý

  26.06.2019
  Nová kniha 99 sladkých teček Marie Baťové odhalí recepty z ručně psaných kuchařských deníků Marie Baťové,...

  "Všechny kolem zabiju," křičel opilec s mačetou v ruce. Zbraň si pak schoval u souseda

  19.06.2019
  Výhružky pětapadesátiletého muže, který chodil po obci nedaleko Otrokovic na Zlínsku po deváté hodině...

  VIDEO: Prago Union zahráli ve zlínském továrním areálu, afterpárty si užila i Samková

  30.05.2019
  Do svého závěru pomalu spěje 59. ročník Zlínského filmového festivalu. Že není jen o filmech pro děti...

  OBRAZEM: Děti ve zlínské nemocnici mají nové postýlky. Vybavení za 300 tisíc zaplatila Kapka naděje

  29.05.2019
  Pobyt v nemocnici není pro nikoho příjemný. Když už k němu musí dojít, každá zdánlivá drobnost přispívá...

  OBRAZEM: Vyšetření srdce i nácvik první pomoc, program kardiocentra návštěvníky bavil

  20.05.2019
  Unikátní příležitost prohlédnout si prostory kardiocentra zlínské krajské nemocnice měli lidé v sobotu...

  FOTO: Zlín ožil Galerijní a muzejní nocí, nechyběl ani videomapping

  18.05.2019
  Páteční noc patřila již tradiční Galerijní a muzejní noci. Vstup zdarma a bohatý kulturní program mohli...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: