Zlínská kriminálka rozprášila gang zlodějů aut. Pětice cizinců už je ve vazběZloději aut brali, co jim přišlo pod ruku. Kradená auta končila na Slovensku. Zdroj: Ilustrační foto  Zlín
  29.11.2018

Organizovaná skupina pěti cizinců, kteří se zaměřovali na krádeže aut nejen na Zlínsku, ale také v Jihomoravském či Moravskoslezském kraji, je ve vazbě. Gang rozprášili kriminalisté z východu Moravy. Obviněným hrozí až deset let za mřížemi.

Tak dlouho se jezdí s kradenými auty na Slovensko, až se brána vazební věznice otevře. Tak nějak by se dalo parafrázovat známé přísloví v případě pětice cizinců, kteří „operovali“ na území jihovýchodní Moravy.

„Skupina mužů odcizila nebo se pokusila během dvou let odcizit nejméně 26 aut za necelých 12 milionů korun. Další 1,5milionovou škodu cizinci způsobili odcizením věcí v autech. Všichni obvinění jsou stíháni vazebně a hrozí jim až desetiletý trest odnětí svobody,“ popisovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Hlavou skupiny byl 33letý muž, jeho komplicům bylo mezi 28 a 39 lety. Do Česka zloději jezdili v nočních hodinách, a to výhradně auty s kradenými poznávacími značkami. Ty navíc měnili. Ukradená auta pak odváželi k našim východním sousedům.

„Za uplynulé dva roky obvinění odcizili nebo se pokusili odcizit ve třech krajích nejméně 26 aut značek Audi, Renault, Fiat, Citroen, Peugeot a Škoda. V našem kraji se zaměřovali především na příhraniční obce například Bojkovice, Karolinka, Huslenky, ale za jejich přičinění zmizela i vozidla v Kroměříži, Vsetíně, Jablůnce nebo v Kunovicích a Korytné na Uherskohradišťsku,“ dodávala mluvčí Javorková.

Krom aut často připravili majitele i o jejich obsah. V případě kradených dodávek tedy například o drahé pracovní nářadí.

Při provedených domovních prohlídkách muži zákona objevili falešné poznávací značky, kukly, nástroje k vykrádání aut, ale také takzvané ježky, kteří by posloužili v případě pronásledování policejním autem.  


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: