FOTO, VIDEO: Zlínský festival reaguje na náměty diváků a zaměří se na poznávání  Zlín
  25.04.2019

Mezinárodní festival pro děti a mládež ve Zlíně ve své 59. sezoně nabídne 280 filmů z 51 zemí světa. Takovou nabídku připravili pořadatelé FilmFestu. Akce letos také reaguje na připomínky a náměty diváků z let minulých. Zapojil tedy více premiér, přidal množství repríz nových filmů a zaměří se i na kvalitu. Tématem letošního ročníku je objevování a poznávání.

V pátek 29. května odstartuje filmem TvMiniUni: Zloděj otázek od režiséra Janka Jirků. A pak bude filmový festival po devět dní bavit návštěvníky 280 různými filmy. Projekční maraton skončí až 1. června.

„Pokračujeme v trendu snižování počtu filmů v programu, reagujeme tak na poptávku festivalové obce a preferujeme kvalitu. V praxi to znamená větší prostor pro reprízy a umožnění divákům zhlédnout více filmů. Letošní program je hodně o premiérách, tedy o filmech, které budou poprvé uvedeny v ČR nebo na festivalech vůbec,“ vysvětlovala umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová.

Chybět nebude tradiční rozdělení na šest soutěžních kategorií. „Diváci se mohou těšit na snímky pro děti a mládež, evropské režijní debuty, dokumentární filmy pro děti a mládež, animovanou tvorbu a studentské filmy,“ dodala Pášmová.

Znovu budou oceněny také vybrané osobnosti filmového prostředí. Cenu za zásluhu o rozvoj kinematografie pro děti dostane Petr Koliha z České televize, respektive jejího kanálu Déčko. Své hvězdy na chodníku slávy se dočkají zpěvačka Helena Vondráčková a herec Jan Hrušínský. Podrobný program a bližší informace k festivalu lze nalézt na tomto odkazu

 


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: