Zlínský kraj se stává vyhledávaným turistickým místem. Magnetem byly lázněZlínský kraj patří mezi oblíbené destinace. Ilustrační foto.  Zlín
  11.02.2017

Hoteliérům a majitelům restaurací se ve Zlínském kraji loňský rok musel líbit. Počet přenocování se přehoupl přes dva miliony a v posledních dvou letech tak byl překonán už podruhé i rekord návštěvnosti.

Oblíbenost kraje v počtech návštěv překonala magickou hranici 2 000 000, kterou může většina ostatních regionů Zlínskému kraji jen závidět.

"Z pohledu hodnocení celého roku 2016 je výborný zejména výsledek počtu přenocování, který v roce 2016 dosáhl 2 055 406, což je takřka o 45 tisíc více přenocování než v roce 2015," uvedla tisková mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková. 

Nejvíce se na pokoření rekordu podílí lázeňští hosté. "Z pohledu statistiky za Zlínský kraj je to velmi zajímavým údaj. V roce 2016 do lázeňských zařízení Zlínského kraje přijelo 66 409 hostů, počet přenocování byl 590 458," komentovala mluvčí. 

"O rok dříve do lázní v kraji přijelo 66 384 hostů, počet přenocování byl 558 219. Na celkovém počtu přenocování se tak lázeňští hosté podílejí takřka třetinou," hodnotila Janečková.

Ze zahraničních hostů stále vedou naši východní sousedé, ale zvyšuje se i zastoupení jiných států. "Z pohledu zahraničních hostů trvá dominance Slováků, a to jak v kategorii hosté i přenocování. Potěšitelný je počet německých a polských hostů i jejich podíl na přenocování,“ řekla Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Kraj se zaměřil i na hosty, kteří Zlínem a okolím pouze procestují. "Za rok 2016 se také významně zvýšil počet  jednodenních návštěvníků, a to o více než 7 %. Jednodenní návštěvnost turistických cílů byla řadu let podceňována, ačkoliv obrat ze vstupného ročně dosahuje stovek milionů korun," dodala Daňová.


Autor: Lukáš Vaňkát

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: